تقدیر و تشکر از خانم دکتر شکری

۰۶ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۳:۴۸ کد خبر : ۲۵۳ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۷۵۶
برای مشاهده جزئیات بر روی ادامه کلیک کنید .
تقدیر و تشکر از خانم دکتر شکری

به گزارش روابط عمومی بیمارستان، دکتر علیرضا جلالی ، ریاست بیمارستان، طی آیینی از سرکار خانم دکتر لیلا شکری به عنوان پزشک برتر در امر زایمان طبیعی تجلیل کردند.

دکتر جلالی با اشاره به برنامه ترویج زایمان طبیعی گفت : بهبود وضعیت سلامت مادران و نوزادان یکی از اهداف مهمی است که در این حوزه به دنبال آن هستیم که البته دستیابی به این اهداف مستلزم کاهش شاخص میزان مرگ و میر مادران و نوزادان در اثر عوارض بارداری و زایمان، کاهش میزان سزارین های بدون اندیکا سیون و ترویج زایمان طبیعی می باشد.

وی افزود: باید برای تشویق مادران باردار به زایمان طبیعی تلاش زیادی داشته باشیم، چرا که عوارض زایمان طبیعی یک سوم سزارین است و دوره نقاهتش کمتر است و در آن از ماده بیهوشی استفاده نمی شود . نوزادی که با زایمان طبیعی به دنیا می آید، ریه هایش خالی است و احتمال بیماری مشکل تنفسی نوزادی برایش کمتر است و این نوزادان وقتی به دنیا می آیند، خیلی هوشیارتر هستند و کمتر به اکسیژن نیاز پیدا می کنند.

ایشان در پایان ضمن تقدیر از خانم دکتر لیلا شکری که در تشویق مادران و افزایش انجام زایمان طبیعی، نقش فعال و سازنده ای داشته اند، افزود: امیدواریم در آینده نزدیک با فرهنگ سازی و تشویق مادران باردار به زایمان طبیعی در جهت سلامت مادر و نوزاد، قدم برداریم.

روابط عمومی بیمارستان

 


۳ رای

نظر شما :